„Spacerkiem po Radzyniu Podlaskim”

W radzyńskich księgarniach pojawił się przewodnik turystyczny Roberta Mazurka pt. „Spacerkiem po Radzyniu Podlaskim”. Zawiera on propozycję konkretnej trasy zwiedzania naszego miasta, która otrzymała nazwę Miejskiego Szlaku Turystycznego.

Przewodnik przeznaczony jest zarówno dla gości, którzy po raz pierwszy trafią do Radzynia, jak i dla radzyniaków, którzy chcą o nim dowiedzieć się więcej. Przy okazji autor zachęca wszystkich do zdobywania Radzyńskiej Odznaki Turystycznej, której regulamin znajduje się w środku.

Na zwiedzanie Radzynia z przewodnikiem należy przeznaczyć co najmniej dwie godziny, choć wszystko będzie zależało od tego, ile czasu zechcemy poświęcić na zapoznanie się z historią poszczególnych miejsc i zabytków. Zwiedzanie rozpoczynamy krocząc drogą łączącą pałac Potockich z miastem i kościołem Świętej Trójcy. Specjalnie wykonane zdjęcia z lotu ptaka ułatwią sprawne poruszanie się po mieście, natomiast zamieszczony na końcu „Informator” pozwoli w pełni wykorzystać infrastrukturę Radzynia. Ozdobą wydawnictwa są zdjęcia wykonane przez Jarosława Pachałę i Karola Niewęgłowskiego.

Przewodnik „Spacerkiem po Radzyniu Podlaskim” (w dwóch wersjach okładki) jest do nabycia w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturowej (ul. Jana Pawła II 2), Radzyńskim Ośrodku Kultury oraz w radzyńskich księgarniach.

Red.