Umowa na rewitalizację Pałacu Potockich z dziedzińcem honorowym podpisana!

Podpisanie umowy Miasta Radzyń Podlaski z firmą LUBREN z Lublina na wykonanie rewitalizacji korpusu głównego Pałacu Potockich wraz z dziedzińcem honorowym odbyło się 27 kwietnia w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski. - To dzień bardzo ważny dla mieszkańców Radzynia i całego środowiska radzyńskiego. Umowa jest jednym z najważniejszych dokumentów, jaki podpisywałem dotychczas jako burmistrz Radzynia - podkreślił burmistrz Jerzy Rębek.

Umowę z ramienia firmy LUBREN podpisał prezes Zarządu Robert Wereski. Obecni byli również członek Zarządu Adrian Wawrykiewicz i inżynier budowy Adrian Parzyszek.
- Jesteśmy firmą, która od wielu lat ma do czynienia z zabytkami. Postaramy się spełnić oczekiwania w projektowe, zrealizować rewitalizację w sposób poprawny i sprawny, zadowalający społeczność lokalną – deklarował prezes Robert Wereski.

Rewitalizacja pałacu i dziedzińca to część I zadania pod nazwą „ Poprawa infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim”. Na realizację inwestycji firma ma 2 lata. Przedstawiony przez LUBREN w przetargu koszt wykonania rewitalizacji to 18,9 mln zł.
Inwestycja obejmie remont, przebudowę wnętrz korpusu głównego pałacu i przystosowanie ich do pełnienia nowych funkcji oraz przebudowę dziedzińca pałacu od strony południowej.

Firma LUBREN działa na rynku budowlano-konserwatorskim od 2005 roku. Specjalizuje się w renowacji i konserwacji obiektów zabytkowych. „Celem naszej działalności jest odbudowa, renowacja i konserwacja dóbr kultury i sztuki. Staramy się przywracać obiektom dawną świetność, często przy zastosowaniu nowoczesnych metod konserwacji. Prowadząc prace renowacyjne zawsze dbamy o to, aby inwestycja przebiegała sprawnie pod nadzorem najlepszych specjalistów, gwarantując tym samym dbałość o wartość architektoniczną i historyczną budowli” – czytamy na stronie internetowej Firmy. Dowiadujemy się tam również, że szczególnie dba o ochronę i rewitalizację zabytków lokalnych, stąd tak wiele realizacji na terenie województwa lubelskiego, z którym się utożsamia.
Wśród wielu realizacji firmy LUBREN są m.in.: Katedra w Zamościu, Dzwonnica – wieża widokowa w Zamościu, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Sąd Okręgowy w Lublinie – wozownia, Klasztor oo. Bernardynów w Hrubieszowie, Klasztor oo. Bernardynów w Radecznicy, Kościół pw. św. Marii Magdaleny w Łęcznej, Klasztor oo. Kapucynów w Lublinie, Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, Kamienica Rynek 4 w Lublinie – Trybunalska.