Palace Game Jam w Pałacu Potockich w Radzyniu!

Na przełomie czerwca i lipca (30.06 - 2.07) Radzyń będzie gościł kilkudziesięciu pasjonatów – twórców gier komputerowych. W zabytkowych salach rokokowej rezydencji Potockich odbędzie się swoisty maraton: w ciągu 48 godzin programiści, graficy, projektanci będą od podstaw tworzyli gry na temat ujawniony tuż przed rozpoczęciem wydarzenia. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek.

Spotkanie organizowane jest przez Koło Naukowe Twórców Gier POLYGON działające przy Politechnice Warszawskiej we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury w Radzyniu.

- Celem imprezy jest możliwość spotkania osób o podobnych zainteresowaniach, wymiana doświadczeń, sprawdzenie i poszerzenie swoich umiejętności. Poza tym po prostu dobra zabawa. Krótki czas na stworzenie gry wyzwala wielką mobilizację i kreatywność – mówi Jan Wasak z Polygonu, główny organizator radzyńskiego spotkania.

Game jam może być wydarzeniem lokalnym, odbywającym się na uniwersytetach, w halach konferencyjnych, teatrach, pałacach. Może również odbywać się w jednym czasie w różnych miejscach na świecie (np. The Global Game Jam) - uczestnicy mogą również tworzyć gry w domu, a prezentacja rezultatów ich pracy odbywa się drogą online. - Na miejsce spotkania wybraliśmy radzyński pałac ze względu na piękno architektury i otwartość władz miasta – dodaje Jan Wasak.

Gry tworzone mogą być przez jedną osobę lub przez zespoły, w skład których wchodzą programiści, projektanci, graficy, ale także plastycy i muzycy. W tak krótkim czasie nie zawsze udaje się wykonać skończoną grę, ale bywa, że nad rozpoczętym pomysłem autorzy pracują po zakończeniu imprezy i tworzą grę, która robi prawdziwą karierę w internecie. Czy i w Radzyniu powstanie taka gra? – mamy nadzieję, że tak!

Koło Naukowe Twórców Gier Polygon przy Politechnice Warszawskiej jest organizatorem m.in. największego w Polsce spotkania Slavic Game Jam, w którym uczestniczy 200-300 twórców gier.

Sponsorem Głównym wydarzenia jest firma PlayWay SA wspierająca niezależne zespoły w zakresie produkcji i wydawania gier.

Impreza rozpocznie się w piątek ok. godz. 15:00 zwiedzaniem Zespołu Pałacowo Parkowego z przewodnikiem, o godz. 19:00 zostanie ogłoszony temat, o 20:00 rozpocznie się praca nad tworzeniem gier, która będzie kontynuowana w sobotę.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na prezentację gier, udział w głosowaniu i uroczystość rozdania nagród, które odbędą się w niedzielę w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (Oranżeria). 

14:00-16:00 Prezentacje gier i głosowanie

17:00 Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród.

 

Reportaże o game jamach:

https://www.youtube.com/watch?v=OJ3pWwuKHZU

https://www.youtube.com/watch?v=SG3U7MbuYa0

https://www.youtube.com/watch?v=xnDwChRYB6Q

O KNTG POLYGON:

http://polygon.pw.edu.pl/