Informacja turystyczna w Radzyniu

Powstaje system informacji turystycznej Radzynia. Radzyński Ośrodek Kultury we współpracy z Urzędem Miasta stworzył już aplikację na telefon, która oprowadzi po ciekawych miejscach naszego miasta, przygotowywane są tablice informacyjne.

Bezpłatna aplikacja, którą każdy będzie mógł pobrać z internetu na swój telefon, umożliwi, a przynajmniej ułatwi  zwiedzanie miasta. Będzie ona alternatywą dla przewodników audioguide. Na szlaku zwiedzania znalazły się następujące obiekty: Pałac Potockich, Oranżeria, słup sakralny, popiersie Karola Lipińskiego, plac Wolności, Skwer Podróżników, ul. Ostrowiecka z pamiątkową tablicą poświęconą Grotowi z Ostrowa, pomnik Konstytucji 3 Maja, dawna siedziba aresztu Gestapo i UB, kościół Świętej Trójcy.

Aplikacja jest już gotowa, zostanie zaprezentowana 21 lipca na festynie miejskim.

Umieszczona została tablica informacyjna przy pomnikach przyrody – parkowych modrzewiach znajdujących się nieopodal północnej fasady pałacu. W przygotowaniu jest tablica informująca o radzyńskiej legendzie o romansie Urszuli Potockiej i Stanisława Paszkowskiego, która stanie w parku przy kamieniu ze śladem końskiego kopyta.

Pozostałe elementy informacji turystycznej są w przygotowaniu przez Radzyński Ośrodek Kultury. Będą to:  tzw. "witacze" przy wjazdach do miasta, tablice mówiące o historii zabytków Radzynia oraz tablice wskazujące kierunek jazdy do poszczególnych obiektów, które znajdą się w newralgicznych miejscach miasta (na rondach Odrzygoździa, św. Jana Pawła II i WiN oraz pl. Wolności i pl. Potockiego, co wymaga jeszcze konsultacji z konserwatorem zabytków).
Na początku sierpnia w Radzyńskim Ośrodku Kultury uruchomiona zostanie kawiarnia, będzie również działał Punkt Informacji Turystycznej – czynny także w weekendy.