Prezydent RP Andrzej Duda w Radzyniu!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Sebastian DudaPrezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Sebastian Duda w najbliższy wtorek 31 maja będzie przebywał w Radzyniu na zaproszenie Burmistrza Miasta Radzyń Jerzego Rębka. Z mieszkańcami miasta spotka się na dziedzińcu Pałacu Potockich o godzinie 17.30. Podczas spotkania planowane jest wystąpienie Prezydenta RP. Wizyta ma związek z obchodzonym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego. - W ten sposób Pan Prezydent pragnie wyrazić swoje zainteresowanie rozwojem samorządu w Polsce - mówi burmistrz Jerzy Rębek.

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w spotkaniu z Głową Państwa organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie (od godziny 16.00) ze względu na procedury organizacyjne. Wejście na dziedziniec pałacu będzie się odbywało przez bramę zachodnią (od ul. Jana Pawła II - naprzeciw kościoła) oraz przez Żelazną Bramę (od strony stawów).

Czas oczekiwania na spotkanie wypełni koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej Arti Sentemo.  

Święto Samorządu Terytorialnego zostało uchwalone w 10 rocznicę pierwszych po upadku komunizmu wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku.